Výpis z knihy

Vašek Štrombach | 16.2.2017

Zdravím všechny v Depu historických vozidel v Lužné u Rakovníka.Doufám,že se v letošní sezoně do vašeho krásného muzea dostanu.Poněvadž si u vás si já u vás duševně odpočinu a též potěším oko i duši.Musím podotknout do Lužné u Rakovníka jezdím cca 20let co se tak vítám výstavní činnosti a akcí spojených s muzeem.I jízdy s parními a motorovými lokomotivami případně motorový vozy vítám,protože je to milá vzpomínka na časy minulé i nedávné.Přeji všem hodně spokojených návštèvníků.S pozdravem V.Štrombach

Jaroslav Kot | 8.9.2016

Návštěva železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Chtěl bych Vám poděkovat za akce, které pravidelně každoročně pořádáte a také za to ,co děláte pro zachování železniční historie. Muzeum je v krásné přírodě, stylové nádraží, okolní obytné nádražní budovy jsou upravené a vesnička Lužná II je malebná a čistá. Při příjezdu do Lužné II směrem od Prahy, přes Nové Strašecí, Ruda a dále silnicí ( 22915 - Stará správa ), je krásné lesní okolí s pasoucími se koňmi u pily Stará správa. Pozor při odjezdu! Navigace nás navedla přes přilehlou obec Lužná I, zde vás čeká velké překvapení hned za značkou obce ( Lužná )! Silnice přes celou obec je kladená v tzv. KLEMBĚ žulovou dlažební kostkou, chodníky z různorodých materiálů a to vše ve tvaru horské dráhy. Nové a zánovní auta 50km/h, starší 25km/h. Držte se pevně ! Obec s názvem Lužná I, by se spíše měla přejmenovat na Lužná skanzen roku 1955.

Muchovi Kamenický Šenov | 6.9.2016

V sobotu (3.9.)jsme byli mile překvapeni pěkným areálem vašeho muzea a byli jsme velmi spokojeni a přejeme všem vaším pracovníkům ať se nadále daří, Bohumil Mucha a vnuk Onďa

Martina Pechlátová | 28.8.2016

Včerejší krásný den prožitý u Vás v muzeu, byl milým zakončením prázdnin. Na mašinky se pravidelně jezdíme podívat dvakrát ročně a mile nás překvapuje vzrůstající úroveň. Chtěli bychom poděkovat také za skvělé jídlo v restauračním voze. Oproti minulým letům velká pochvala.

Štorkánovi | 28.7.2016

Před několika dny jsme byli s vnoučaty Lukáškem a Kájou na prohlídce muzea. Musíme konstatovat, že k vidění je stále mnohem více exponátů, zlepšila se mnohem více i kvalita občerstvení. Výběr "hotovek" perfektní, obsluha rovněž perfektní. Celkový dojem po návštěvě muzea jedním slovem |"perfektní". Jediné za co by jsme se přimlouvali, by byla jízda úzkokolejky i ve všedních dnech, třeba jen každou hodinu. Děkujeme za krásný zážitek ve vašem zařízení.

jan, Příbram na Moravě | 19.7.2016

Perfektní zážitek. Každým rokem je muzeum hezčí a hezčí. Co ale kazí dojem je občerstvení. Jedním slovem hrůza. Frankfurtská polévka obarvená voda. Jídlo studené. Než toto tak radši jídelní vůz zavřete. Jinak vám držím palce.

Kontakt na muzeum

T: +420 313 537 700
(7-15 hod)
E: cdmuzeum@cd.cz
E: nostalgie@gr.cd.cz

Otevírací doba

Vlakem do muzea

Odkud:
Kam:
Přes:
Datum:
Čas:
 

Víte, že...?

Motorové vozy začaly v Československu jezdit již v roce 1925.