Výpis z knihy

Tom | 17.11.2013

Pročpak se ve fotogalerii nepochlubíte tím jak pečujete například o lokomotivy řady 556.0? Doufám že vás ten rozřezanej Štokr bude strašit ve snech!

Jirka | 29.10.2013

Po delší době jsem navštívil muzeum ČD, před lety jsme sem jezdili často tak 6x ,8x za sezonu a účastnili jsme se zdejších akcí.Přes to,že je vidět že se tu udělalo hodně práce, tak mi tu přece jenom něco chybí.Lokomotivy už máme okoukané,a chtělo by to muzeum nějak oživit, na něco návštěvníky přitáhnout.Zatopená lokomotiva nebo nastartovaný diesel je určitě přitažlivější než mrtvá studená hromada železa.Určitě by se našli návštěvníci jako třeba já,kteří by se rádi podívali do lokomotivy,ať už diesel nebo páry kde by byl průvodce,vše vysvětlil ,ukázal a třeba zájemce i svezl- třeba za nějaký poplatek.Při mé návštěvě byly lokomotivy zamčeny a po delším hledání jsem viděl pouze jednoho průvodce,pár návštěvníků a jinak mrtvo.Mě zajímají především parní lokomotivy a taky bych se třeba rád svezl za nějaký poplatek a viděl jak se taková lokomotiva obsluhuje.Někde už takovou možnost nabízejí.Vždyť by to mohl být i nemalý zdroj příjmu pro muzeum.Další věc je ,že hodně exponátů je venku na dešti,je to škoda,za jedno tím dost trpí a ta údržba taky něco stojí.

Janek | 3.10.2013

Gratuluju k přírustku k Singrovce

Vilém Hofbauer | 15.9.2013

Dobrý den, byl jsem v muzeu už v roce 2006, to jsem byl ještě malý kluk, teď jsem přijel do lužné po nějakých 6 letech a trochu jsem se zhrozil, protože když jsem uviděl mikádo, jak tam stojí v hale zrazlé a pak ještě ty ostatní některé lokomotivy a všechny byly zamklé, až na nějaké vyjímky, moc se mi to nelíbilo, ale já vím, že za to nemůže muzeum, ale ti lidé, kteří to ničí. Je to škoda, že si tu lokomotivu nemůžeme prohlédnout zevnitř, zatáhnout si za píšťalu, ale s tím se už bohužel nedá nic udělat, ale je to pořád nádherné muzeum

Martin | 10.9.2013

V muzeu se nám moc líbilo. Skoro všechny lokomotivy ve výborném stavu, průvodci moc ochotní. V jídelním voze to také nebylo špatné. Jídlo výborné, obsluha, přesto že jiní tvrdí opak, byla celkem rychlá i když byl vůz plný. Moc se nám v muzeu líbilo, určitě se ještě někdy přijedeme podívat.

Sardá | 15.8.2013

Muzeum a exponáty jsou velmi pěkné a práce místních nadšenců opravdu zasluhuje velkou úctu. Velikou kaňkou je ale jídelní vůz s občerstvením. Ač poloprázdný, čekali jsme čtvrt hodiny, aniž by si nás i přes vydatné mávání a volání obsluha všimla. Už jsme u vás byli podruhé a situace je tam pořád stejná.

Kontakt na muzeum

T: +420 313 537 700
(7-15 hod)
E: cdmuzeum@cd.cz
E: nostalgie@gr.cd.cz

Otevírací doba

Vlakem do muzea

Odkud:
Kam:
Přes:
Datum:
Čas:
 

Víte, že...?

Motorové vozy začaly v Československu jezdit již v roce 1925.